Terapia schematu

Ciekawy i skuteczny nurt w psychoterapii. Dysfunkcjonalny schemat na temat ludzi i siebie ,który utrudnia nam życie i zaburza wiele sfer (rodzinna,relacyjną ,zawodową)
Kształtujemy go w dzieciństwie ,umożliwia nam przeżycie w warunkach trudnych ale w życiu dorosłym okazuje się przeszkodą w zdrowym odbiorze świata. Ponieważ schematy często są nieuświadomione i sztywne ,potrafią bardzo ograniczać nasze życie i sprawiać że zachowujemy się destrukcyjnie
w stosunku do siebie i innych ,wierząc że robimy to po to by chronić siebie i zaspokoić własne potrzeby. Błędne schematy przepracowane w terapii pozwalają nam funkcjonować na wyższym poziomie jakości życia. Terapia schematu pozwala nam „zawalczyć” z trudnościami emocjonalnymi jest dla osób z utrwalonymi reakcjami i zachowaniami. Schematy ograniczają nasze życie ,prowokują do popełniania wciąż tych samych błędów i sprawiają że funkcjonujemy w błędnym kole. Techniki przy użyciu ,których pracujemy to relacja terapeutyczna oraz ankiety pozwalające nam nazwać i określić tkwiące w nas i utrwalone schematy Następnie rozpoczynamy proces pracy w terapii.

www.dpp.warszawa.pl
www.terapiapar.pl