Psycholog dziecięcy

Problemy natury psychologicznej mogą dotykać nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Dziecko, któremu trudno się zaadaptować, które cierpi na lęki, fobie lub ma problemy w kontaktach z rówieśnikami, po prostu cierpi. Psycholog dziecięcy Warszawa skutecznie walczy w problemami, które dotykają dziecko. Posiada wiedzę i doświadczenie w pracy z dziećmi, potrafi do nich dotrzeć i im pomóc.

W Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej współpracuje zespół profesjonalnych i doświadczonych psychologów dziecięcych

1. mgr Paulina Senator – psycholog dziecięcy, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Pracuje z dziećmi małymi, młodzieżą z zaburzeniami rozwoju, niepełnosprawnością intelektualną czy trudnościami w uczeniu się. Posiada bardzo dużą skuteczność w pracy z dzieckiem nieśmiałym.

2. mgr Maria Staszczuk – Krystew – psycholog dziecięcy i terapeuta systemowy. Ma ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i gimnazjalnym. Pomaga dzieciom i młodzieży w przezwyciężaniu trudności szkolnych, fobii i nerwic.

Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą tutaj…

Rodzice i nauczyciele zazwyczaj bardzo skutecznie wykrywają problemy dziecka. Aby ustalić o jaki dokładnie problem chodzi osoba stawiająca diagnozę polega na obserwacjach wspomnianych osób, które spędzają z dzieckiem najwięcej czasu. Dokładne rozpoznanie problemu dziecka bywa trudne, gdyż dane dziecko może się zmagać z kilkoma problemami ,które nawzajem się nakładają i dają objaw.

Kiedy trudno jest wam o kontakt z własnym dzieckiem, nie potraficie go zrozumieć i przekracza narzucone przez was granice, sięgnijcie po pomoc psychologa. Psycholog dziecięcy Warszawa zdiagnozuje problem, nawiąże z dzieckiem nic porozumienia i przerwie tę spiralę, która niszczy życie wasze i dziecka. Nasi terapeuci spotkają się z Wami indywidualnie i krok po kroku dotrą do problemu. Zrobią też wszystko, aby go rozwiązać.

Jak pomóc dziecku przejść terapię?

  • Ciesz się dzieckiem-Staraj się odczuwać radość, a nie frustrację. Ciesz się poczuciem humoru dziecka ,jego kreatywnością ,energia a nawet jego wyjątkowymi cechami. Przy wszystkich problemach, jakie ma dziecko czasem trudno jest znaleźć cokolwiek, co można pochwalić. Poszukaj jakiegoś osiągnięcia, które możesz podziwiać ,oraz jakieś czynności, która możesz wykonać razem.”Przyłap” dziecko na sukcesie.
  • Kiedy tylko to jest możliwe, stosuj pozytywne wzmocnienie– Wprowadźmy system nagród za właściwe zachowania ,zamiast karać złe postępowanie.
  • Negatywne wzmacnianie nie poprawia postawy dziecka-Groźby mogą zmienić zachowanie dziecka, ale nie stanowią motywacji dla właściwego postępowania.
  • Unikaj nakręcania „spirali niechęci” –Niechęć rodzi niechęć. Być może poniższa historyjka wygląda znajomo.

„Tomek dogaduje mamie. Mama nic nie mówi. Tomek znów jej dogaduje i tym razem mama reaguje wrzaskiem .Następnego ranka nadal jest wściekła. Wchodzi do pokoju syna i od progu rzuca ”nie umiesz nawet nastawić budzika?” Tomek jest w szoku. Obrzuca mamę przekleństwami. Idzie do szkoły, zachowuje się tam niewłaściwie (ponownie) i podpada nauczycielce, która wciąż ma do niego żal o jego postępowanie poprzedniego dnia” Witajcie! Oto następny dzień na spirali niechęci.

Kiedy takie sytuacje stają się problem, kiedy dziecko nie radzi sobie w kontaktach, boi się czegoś, jest mu źle – nie czekajcie. Psycholog dziecięcy Warszawa zrobi co w jego mocy, żeby ten stan rzeczy zmienić. Spotkamy się z Wami indywidualnie lub z całą rodziną i krok po kroku dotrzemy do problemu i zrobimy wszystko aby go rozwiązać.