Pomoc psychiatry

W naszym społeczeństwie psychiatra nie jest dobrze kojarzony. Często bywa tak, że ludzie unikają wizyty, bowiem wydaje im się, że to powód do wstydu. Nic bardziej mylnego. Psychiatra Warszawa to lekarz, a nie jest wstydem leczyć choroby. Wstydem jest zaniedbać swoje zdrowie i jakość życia przez wiarę w stereotypy. Czasami leczenie psychiatrycznie to jedyny krok do tego, żeby żyć w pełni i cieszyć się każdym dniem.

 

Na co dzień w naszej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej wizyty lekarskie prowadzi:

1. dr Anna Tatrzańska – psychiatra. Zajmuje się badaniem, zapobieganiem oraz leczeniem farmakologicznym zaburzeń psychicznych.

Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą tutaj…

Psychiatra – Dlaczego wizyta nie powinna nas przerażać?

W Polsce przez cały czas pokutuje pogląd, że psychiatra i psycholog to specjaliści, do których udają się szaleńcy i osoby psychicznie chore. Nikt nie chce być za kogoś takiego uważany, więc ludzie rezygnują z pomocy, która jest im czasami naprawdę potrzebna. Spora część ludzi sądzi, że wizyta u psychiatry skończy się przypięciem im łatki osoby niezrównoważonej i napiętnuje społecznie. Niestety te przekonania nie mają nic wspólnego z prawdą.

Zaburzenia psychiczne nie są widzimisię osoby chorej. Są spowodowane złym działem jej mózgu. U jednego człowieka obserwujemy niedoczynność tarczycy, u innego zbyt małe wydzielanie soków żołądkowych, a jeszcze inny człowiek ma zaburzoną chemię mózgu. Nie jest to powód do wstydu, jest to przesłanka do rozpoczęcia leczenia. Leczenie psychiatryczne sprowadza się zazwyczaj do przepisania odpowiednich leków. Leki te mają za zadanie wspomóc mózg w wydzielaniu konkretnych substancji, a tym samym wyleczyć przyczynę i pozbyć się objawów. Takie leki wypisuje psychiatra. Zawsze są one przepisane w sposób indywidualny, w indywidualnych dawkach i kombinacjach.

Leczenie trwa niekiedy przez wiele lat, a zdarza się i tak, że pacjenci muszą przyjmować lek do końca życia. Są więc w takiej samej sytuacji jak ludzie chorzy na serce. Oni również do prawidłowego funkcjonowania potrzebują lekarstw.

Psychiatra wypisuje lek, który pomaga uporać się ze wszystkimi problemami. Poprawione wydzielanie mózgu koi depresję, niweluje stany lękowe, zaburzenia osobowości, wprowadza ład i harmonię. Dzięki niemu nasz mózg działa tak, jak powinien. Bez lekarstwa człowiek męczy się czasami przez lata, a pogłębiający się stan może mieć katastrofalne skutki.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychiatry?

Psychiatra pomoże Ci przede wszystkim wtedy, gdy:

· Cierpisz po utracie bliskiej osoby;

· Masz problemy ze snem i z poprawnym postrzeganiem rzeczywistości;

· Cierpisz na depresję i stany lękowe;

· Czujesz, że Twoje myśli sprowadzają Cię na złe tory.

Nie bójmy się leczenia psychiatrycznego. Świadomy człowiek, który chce żyć pełnią życia, szuka pomocy. Ta pomoc jest mu zawsze udzielona, a na efekty zazwyczaj nie trzeba długo czekać.

W sytuacjach problemowych zachęcamy do kontaktu z lekarzem psychiatrą. Jeden odważny krok zmienia czasami wszystko. Życie staje się nagle prostsze, przykre objawy znikają, a kontakty z ludźmi zaczynają się poprawiać.