Psycholog, absolwentka SWPS w Warszawie, ukończyła studia podyplomowe na kierunku Psychosomatyka i Somatopsychologia, które dotyczą całościowego podejścia do problemów zdrowia, wpływu czynników psychicznych i społecznych na ludzki organizm. Pozwalają dostrzec zależności, jak doświadczany stres (przewlekły, czasem nagły i traumatyczny) może wpłynąć na psychoficzyczny stan zdrowia przyczyniając się do różnych chorób, takich, jak: wrzody żołądka, choroby tarczycy i jelit, nadciśnienie, atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, alergie, cukrzyca, otyłość czy uzależnienia. Wiedza na temat tych zależności pomaga zrozumieć często spotykane problemy psychosomatyczne dzieci i młodzieży, jak np.: bóle głowy, brzucha, problemy trawienne czy skórne.
Studia podyplomowe Mediacje i Negocjacje, pomagają w jej pracy psychologa, a w szczególności w sprawach konfliktów rodzinnych czy partnerskich. Ponadto odbyła wiele kursów, szkoleń, warsztatów, w tym program szkoleniowo-stażowy w Grupie Synapsis. Angażuje się w pomoc psychologiczną w zakresie rozwiązywania konfliktów, treningu umiejętności wychowawczych i społecznych. Staż w Instytucie Matki i Dziecka, gdzie zdobywała wiedzę i praktykę w obszarze psychologicznej opieki okołoporodowej, interwencji kryzysowych, interwencji wspierających obojga rodziców, działań psychoedukacyjnych, diagnozy w kierunku zaburzeń psychicznych okresu poporodowego, umożliwia jej niesienie pomocy w tym zakresie. Stale współpracuje z ekspertami w dziedzinie okresu okołoporodowego oraz certyfikowanym superwizorem z zakresu psychologii klinicznej.
Pasjonują ją zagadnienia psychologii i profilaktyki zdrowia, wpływu diety oraz mikroflory bakteryjnej na stan zdrowia psychicznego (m.in. depresje, choroby autoimmunologiczne) oraz „trudne” zachowania u dzieci.