Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Małgorzata Chmielewska–Zdunek

Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Właściciel placówki Absolwentka socjologii UW ze specjalnością “socjologia małżeństwa i rodziny”. Członek Nadzwyczajny Polskiej Federacji Psychoterapii. Szkolenia: “Psychoterapia i poradnictwo” – Polski Instytut Psychoterapii Krótkoterminowej Kraków. Wprowadzenie do terapii Miltona H. Eriksona. Instytut Francais De Gestion “Nowoczesne zarządzanie marketingowe”. Dwuletnia współpraca z Warszawskim Hospicjum Dziecięcym – Praca z dziećmi i ich rodzinami. Obecnie podyplomowe studia w czteroletniej Szkole Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej CBT posiadającej członkowstwo Europen Association for Behavioural and Cognitive Therapies. Dyżur Ekspercki w TVN doradztwo i konsultacje dla telewidzów. Publikacje: “Zwierciadło”, “Dziewczyna”, “Dziennik Polska”, opinie dla “Wprost”, komentarze dla “Wiadomości TVP1”.

Pracuje w oparciu o nurt poznawczo-behawioralny, który jest niesamowicie skuteczny i dający zdecydowanie szybsze rezultaty na konkretnych technikach.
Zajmuje się problematyką:

1. Terapia indywidualna – depresja, wypalenie zawodowe, natręctwa, fobie, lęki, zaburzenia osobowości, np. typu borderline.

Czas trwania sesji: 60 min.

2. Terapia par / terapia małżeństw – kryzys w relacjach, zdrada, różnice zdań np. w wychowywaniu dzieci.
Czas trwania sesji: 60 min. (cykliczność spotkań)
Szczególną uwagę w terapii par skupiam na problemach wynikających z faz w związku, które mają wpływ na jakość relacji między partnerami/małżonkami:

* zauroczenie;
* rodzicielstwo;
* syndrom opuszczonego gniazda;
* wycofanie z aktywności zawodowej.

“Zawsze interesowała mnie problematyka społeczna, relacje ludzkie, komunikacja, wrażliwość, sposób porozumiewania się dostrzegałam trudności z jakimi ludzie borykają się na co dzień. Widziałam jak charyzmatycznie pokonują trudności żeby wyjść na “prostą”. Niektórzy radzili sobie sam inni potrzebowali wsparcia. Jeszcze inni szukali wyjścia, które nie zawsze dawało im możliwości pokonania kryzysu a wręcz przeciwnie brnęli dalej w problemy. Wiem że kiedy życie nas przerasta mądra pomoc może czynić cuda ważne żeby zdążyć po nią sięgnąć Przed wiekami doradzali nam mędrcy byli to starcy z ogromnym doświadczeniem i mądrością życiową, współcześnie możemy porównać ich do psychologów i terapeutów. Nieważne jak ich nazwiemy ważne żeby mieli tę mądrość i doświadczenie, ogromną wrażliwość i chęć pomocy. Właśnie z tych przemyśleń zrodził się pomysł na stworzenie Doradztwa czyli zespołu składającego się z mądrych, wrażliwych i konkretnych w swoich działaniach ludzi do, których możecie Państwo zawsze przyjść i uzyskać pomoc, która mam nadzieje zaowocuje poprawą sytuacji i pozwoli trwale zmienić jakość Waszego życia.”

Z wyrazami szacunku
Małgorzata Chmielewska–Zdunek